Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Brahmi - Extrakt z celé byliny s 5% bacosidů v kapslích 40kap.

229 Kč
Skladem
Seznámení s rostlinou Brahmi
Brahmi je tropická rostlina, jejíž název bychom mohli přeložit jako kosmické vědění. Již 3 000 let je nedílnou součástí tradiční indické ajurvédské medicíny. Kromě jižní Indie bychom na ni narazili také ve vlhkých a bahnitých lokalitách subtropické Afriky, Asie, Ameriky a Austrálie. Rostlina dorůstá výšky 10 až 30 cm a oblíbená je zejména ve Vietnamu, na Tchaj-wanu, v Číně, na Srí Lance nebo v Nepálu.
Složení Brahmi
K léčebným účelům se zpracovává celá rostlina, neboť její nať obsahuje řadu aktivních látek. Při bližším zkoumání bychom v ní nalezli flavonoidy, minerály, alkaloidy, saponiny, herpestiny a bacosidy.
Účinky Brahmi
V tradičním léčitelství se Brahmi používá na léčbu neplodnosti u mužů i žen. Podporuje kognitivní funkce mozku a zbystřuje paměť. Zvyšuje celkovou duševní výkonnost, oddaluje pocit únavy a dále tato rostlina:
  • působí jako nervové tonikum na úzkost, neklid a stres
  • chrání organismus proti volným radikálům
  • posiluje imunitní systém
  • pomáhá léčit kožní problémy
  • usnadňuje zapamatování si nových informací
Vedlejší účinky Brahmi
Extrakt z Brahmi se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a lidem s nízkým krevním tlakem. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo podstupujete nějakou léčbu, poraďte se o užívání Brahmi s ošetřujícím lékařem.
Dávkování Brahmi
Jestliže chcete extrakt z Brahmi vyzkoušet a vybrali jste si formu kapslí, užívejte pouze 1 kapsli denně.
Způsob užití Brahmi
Kapsli vložte do úst a zapijte ji sklenicí vody. Užití můžete obměnit i následujícím způsobem: části kapsle oddělte od sebe, prášek rozmíchejte ve vodě nebo v pokrmu a zkonzumujte.
Vhodné kombinace
Brahmi je bylinou, která se výborně snáší s ostatními přírodními doplňky. Současně ji můžete užívat s Gotu kolou, Ašvagandou nebo Ginkgo bilobou.
 
 
Kód Kód: 49483
Kategorie: Adaptogeny