Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodů s 50% protodioscinů v kapslích 40kap.

325 Kč
Skladem
Na nánosech čínského a japonského pobřeží začala kdysi růst zajímavá rostlina. Její vědecké jméno zní Tribulus terrestris, česky se jí říká Kotvičník zemní. Tato jednoletá nenápadná bylinka se rychle začala používat po celém světe. Jsou zato zodpovědné především její vlastnosti, na které přišli bulharští vědci. V dnešní době se Kotvičník pěstuje po celém světě.

 

Použití Tribulusu ve sportu
Sport a Tribulus jsou úzce spojeni. Může zato obsah fytosterolů, především pak saponinu a protodioscinu. Použití je nejvíce uplatněno u vrcholových sportovců, kteří potřebují více energie a vitality. Kotvičník se používá téměř ve všech sportovních odvětvích. Především však úzce souvisí s kulturistikou a podobnými sporty, kde dbáme na nárůst svalové hmoty a síly.

 

Látky v kotvičníku
Když pomineme nutriční hodnoty jako cukry, tuky a tak dále, měli bychom si zmínit především jednu skupinu látek. Tribulus totiž obsahuje tak zvané fytosteroly. Tyto látky se považují za přírodní anabolické steroidy. Do fytosterolů patří tak zvané saponiny a především protodioscin, který je ve větší míře za vše zodpovědný. Dále kotvičník obsahuje alkaloidy, sapogeniny, priskyřice, glykosidy a další.

 

Účinky při užívání kotvičníku
Tribulus terrestris má mnoho kladných účinků, které působí na naše tělo. Příznivě působí na naši vitalitu a energii. Dokáže zvýšit libido a sexuální výkonnost, za což jsou přímo zodpovědné aktivní látky. Nutno dodat, že se účinky přímo odvíjí od našeho věku a hormonální dispozice. Pokud jsme mladí a plní hormonů, nepocítíme účinky v plné míře. Dostaví se jen zlepšení nálady a vitality.

 

Na co si dát pozor
Vedlejší účinky nejsou zmapované. jediné, co je třeba zmínit je - neužívat kotvičník nalačno po ránu. Mohli bychom si způsobit žaludeční, nebo střevní potíže. stejně tak není tribulus vhodný pro těhotné, nebo kojící ženy.

 

Mohou ženy užívat tribulus
Užívání Tribulusu u žen není tak obvyklé, ale v některých případech se může používat. Ve většině z nich dodává vitalitu, energii a dobrou náladu.

 

Způsob užití tribulusu
Díky tomu, že je extrakt v kapslích je jeho použití velmi jednoduché. Stačí kapsle, v indikovaném množství, zapít dostatkem vody - cca 300ml.
 
 
 
Kód Kód: 49150
Kategorie: Afrodiziaka