Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Maca peruánská - Extrakt z kořene 4:1 v kapslích 40kap.

Novinka
Botanic Maca peruánská - Extrakt z kořene 4:1 v kapslích 40kap.
Latinský název
Alternativní názvy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
229 Kč
Skladem
Lepidium meyenii, Maca peruánská, nebo také Řeřicha peruánská, je rostlinka vyskytující se převážně v peruánských Andách. S nadmořskou výškou výskytu kolem 3000-4500 metrů, je považována za nejstarší, nejvýše rostoucí a nejvýše pěstovanou rostlinu na světě. Drsné klimatické podmínky, které v těchto místech panují, nedovolí růst ničemu jinému. To se poznamenalo i na celkovém vzhledu rostlinky. Nad zem sahá jen pár při zemí držících se listů s délkou okolo 15 centimetrů. nejdůležitější na celé rostlince je kořen. Ten je kolem 2-8 centimetrů velký, připomínající řepu. Podobně jako u ostatních rostlin, je i Maci více druhů. Liší se především barvou kořene. Některé jsou bílé, jiné fialové, nebo hnědé. Jednou do roka ozdobí rostlinku bílo-krémové květy, postupně se přeměňujících v plody tvaru lusků. V nich bychom nalezli velice drobná a lehká semena. Kdybychom si chtěli přeložit název rostliny, tedy Ma-Ca, znělo by to asi nějak takto - z výšin pocházející dobrá strava, která posiluje. Nazvali ji tak domorodí indiáni, kteří v těchto oblastech žijí. Mezi nimi jsou i moudří a staří Inkové.

 

Maca je pěstována a užívána po stovky let. Pro domorodé kmeny tvořila a tvoří základní součást stravy, která posiluje organismus a zvyšuje jeho odolnost proti okolním vlivům, změnám počasí, ale i nedostatku kyslíku. Válečníci si ji brali před výpravami i na ně, aby jim tak dodala sílu, kterou budou potřebovat. K Mace se váže i prastará legenda. Podle ní je rostlinka darem boha Virakoči. Ten ji daroval kmenům žijícím v takto vysokých nadmořských výškách, aby jim usnadnil jejich bytí. Měla se tak stát základem jejich stravy, poskytnout dostatek energie, vitality, zdraví, dlouhověkost, ale i něco trochu jiného. Maca podporuje libido, indiáni ji tedy brali a tím si zajišťovali pokračování silného rodu.

 

Po příchodu konquistadorů a postupnému vytlačení a utlačování indiánů, nazvali Španělé Macu - sexuální drogou indiánů. Vlivem kolonizace se dostala tato pozoruhodná bylinka i k nám, díky čemuž si můžeme vychutnat její účinky. Stále o nich mluvíme, ale nevíme, jaké to tedy jsou?

 

Složení Maci peruánské
Abychom lépe pochopili účinky, musíme si nejdříve zmínit, jaké složky vlastně Maca obsahuje. Nalezli bychom v ní vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky jakým je například železo, měď, vápník, zinek, draslík a další. Důležitá je především přítomnost esenciálních aminokyselin, kterých obsahuje 7. Tyto aminokyseliny si naše tělo nedokáže vytvořit samo, proto jej musíme přijímat v potravě. Dále mastné kyseliny, steroly, třísloviny, saponiny, terpenoidy, bílkoviny a další látky. Tak a co to vše dohromady způsobuje?

 

Maca a její účinky
Pro účinky Maci lze použít jedno trefné slovo - komplexní. Jedná se totiž o tak zvaný adaptogen, tedy látku, která dokáže stimulovat jak fyzickou, tak i psychickou stránku člověka. Vzhledem k obsahu sterolů a saponinů, působí Maca na hormonální stránku. Antioxidanty a aminokyseliny podporují naše tělo v boji s volnými radikály a nepřímo tak dodávají více energie, kterou tělo potřebuje. Dokáží zlepšit fyzickou i psychickou kondici, což je potřeba čím dál tím častěji. Působí i na paměť a koncentraci.

 

Vedlejší účinky užívání Maci
Během dlouhodobého užívání Maci nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky. To je však spojeno s dodržováním denní dávky, která je určena. Jednou skupinou, která by měla užívání konzultovat s lékařem, jsou těhotné a kojící ženy.

 

Správné dávkování
Extrakt je silnější, proto se ho nemusí brát takové množství, jako klasického prášku. Ideální je v tomto případě jedna až dvě kapsle denně. Začít bychom měli na jedné a postupně přidat druhou, aby si organismus lépe zvykl.

 

Způsoby užití
Forma kapslí nabízí pouze jednu formu užití - spolknout a zapít vodou. K tomu postačí 200-300 mililitrů vody.

 

Nasa a Maca
O účincích Maci hovoří i fakt, že zaujala čestné místo stravy při letech do vesmíru. Je zato především zodpovědný americký astronaut a vědec Karlos Noriega. Zúčastnil se několika letů do vesmíru, kde mu byla Maca věrnou společnicí. Nešlo by to však bez doktorky Glorie Chacón, která se na Macu specializuje. Noriega ji seznámil s vedením vesmírných letů NASA. To následně Macu schválilo a tak dnes slouží jako doplněk pro posádky vesmírných letů.
 
 
 
Kód Kód: 49096
Kategorie: Afrodiziaka
Zpět do obchodu