Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Bazalka posvátná - Drť z byliny 100g

Novinka
Botanic Bazalka posvátná - Drť z byliny 100g
Alternativní názvy
Nevhodné pro
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
139 Kč
Skladem

Jednoletá bylina Bazalka posvátná je tropická rostlina, kterou naleznete pod latinským pojmenováním Ocimum tenuiflorum. Řadíme ji do čeledi hluchavkovitých a na území Indie se pěstuje více než 3 tisíce let. Tuto bylinu hojně využívají tradiční léčitelé, kteří se zabývají ajurvédskou medicínou. Kromě medicínského využití má tato rostlina také náboženský význam, zejména ve státě Surinam, kde se Bazalce posvátné přezdívá Tulsi. Tato bylina se rovněž pěstuje v západní Asii, Austrálii a Africe. V Thajsku je Bazalka posvátná oblíbeným kořením zejména do masitých jídel. V kosmetickém průmyslu se přidává do parfémů, krémů a mýdel. Bazalka dosahuje výšky až 1 metru a k léčebným účelům se využívají její stonky a listy. Rostlina vytváří keříky a její listy dorůstají délky 3 cm. Na pohled jsou eliptické a na dotek chlupaté. Kdybychom si k nim přičichli, ucítili bychom sladkou a aromatickou vůni. Listy se zbarvují do zelena, ale mnohdy můžeme narazit i na Bazalku posvátnou s načervenalými listy.

Co v Bazalce posvátné nalezneme?

Bazalka posvátná má výrazné aroma, které vydávají obsažené silice. Kromě těchto látek najdeme v Bazalce saponiny s protizánětlivými účinky, flavonoidy pro zdravé srdce a cévy, kyselinu rozmarýnovou proti alergickým reakcím, třísloviny s adstringentním účinkem, glykosidy, alkaloidy a steroidní látky. Bazalka posvátná dále obsahuje mastné kyseliny, vitaminy C a K a provitamin vitaminu A. Zároveň dodává tělu fosfor, železo a antioxidanty, které zamezují předčasnému stárnutí organismu.

Účinky Bazalky posvátné

Tato bylina je významným adaptogenem. Co si pod tím představit? Adaptogeny dokážou jednu úžasnou věc: zmírní negativní dopad stresu, nemocí a chorob na lidský organismus. Bazalka posvátná stimuluje imunitní systém a působí blahodárně na Vaše plíce, srdce a cévy. Pomáhá vyloučit z těla škodlivé toxiny, znečišťující látky a těžké kovy a zamezuje ukládání tuků v rizikových partiích. Z toho důvodu ji můžete vyzkoušet při redukci hmotnosti. Výborně se osvědčila při úzkostech a civilizačních nemocech. To ale není všechno, co tato bylina dokáže: tento pomyslný všelék zatočí s bolestmi a podporuje pocení při horečnatých stavech. Harmonizuje rozladěné trávení a zažívání a posiluje paměť. Účinné látky v Bazalce posvátné zklidňují kousnutí hmyzem a odstraňují z těla parazity. Doporučuje se alergickým lidem i osobám, které jsou dennodenně i nárazově vystaveny záření z obrazovek, slunce nebo radioterapie. Bazalka posvátná je považována za přírodní antibakteriální, antivirový a protiplísňový prostředek.

Vedlejší účinky užívání

Bazalka posvátná nemá prokázané žádné vedlejší účinky. Přesto se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a malým dětem. Lidé se zdravotními problémy by měli zkonzultovat užívání Bazalky se svým lékařem.

Jaká dávka je ta správná?

Každodenně si můžete dopřát 1 – 3 gramy drti z Bazalky posvátné. Jestliže s touto bylinou nemáte žádné zkušenosti, začněte s nižší dávkou kolem 1 gramu a postupně ji navyšte až na maximální doporučené množství.

Jak nejlépe užívat?

Příprava Bazalky posvátné se může stát Vaším každodenním rituálem, který budete mít spojený s relaxací. Drť nasypejte do hrnku nebo konvičky, zalijte ji horkou vodou a nechte ji louhovat po dobu 5 minut. Přecezený nápoj popíjejte po doušcích.

Kód Kód: 49479
Kategorie: Bylinky
Zpět do obchodu