Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Boswellia serrata - Prášek z pryskyřice 100g

Novinka
Botanic Boswellia serrata - Prášek z pryskyřice 100g
Alternativní názvy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
119 Kč
cca 10 dní

Vyskytuje se zejména v severní a střední Indii, ale narazit na něj můžete také v Africe a ve Středním východě. Řeč je o středně velkém stromu s názvem Boswellia serrata, který patří do čeledi březulovitých. V našich končinách je tento, v mnoha ohledech zajímavý strom, známý jako Kadidlovník pilovitý, jehož druhové jméno je odvozeno od lichozpeřených listů s pilovitými okraji. V čem tkví jeho přírodní síla?

Strom upoutá pozornost svými drobnými žlutými až bílými květy, pro pěstitele je však nejcennější komoditou pryskyřice, která se seskupuje v kanálcích kůry a ve dřevu. Pryskyřice se získává nařízutím kůry, vytékající míza se posléze odebírá do speciálních bambusových košů. Kromě svých léčivých účinků vstoupila pryskyřice do podvědomí lidí také jako kadidlo, jež je nedílnou součástí náboženských obřadů.

Jaké blahodárné látky obsahuje kadidlovník? Tajemstvím účinnosti jsou boswellové kyseliny

Pro výrobu prášku z kadidlovníku se využívá jeho pryskyřice. Právě pryskyřice obsahuje boswellové kyseliny.

Kvalita kadidla a podíl jednotlivých účinných látek se liší podle toho, v jakých podmínkách strom roste. Paradoxem je, že stromy, které rostou v suchém a kamenitém prostředí, sice produkují méně pryskyřice, ale mají velmi vysoký podíl vzácných boswellových kyselin. Nejvzácnější pryskyřice pochází ze stromů z africké oblasti kolem Rudého moře a z Arabského poloostrova. Drcenou formu bylinky ve formě prášku můžete snadno rozmíchat ve vodě, čaji nebo smoothie, případně přisypat do vašeho oblíbeného pokrmu. Výhodou je neutrální chuť, která nijak neovlivní výsledný dojem z jídla. Pokud upřednostňujete přírodní formu bylinek, pak je pro vás prášek ideální volbou.

Pro koho je forma vhodná?

Prášek z pryskyřice osloví všechny zastánce tradičního zpracování bylin. Z odvažování prášku a přípravy nápoje si můžete udělat v domácím či pracovním prostředí svůj vlastní rituál. Po několika pokusech adekvátní množství jistě trefíte od „oka“ a stane se běžnou rutinou.

Do smoothie, jogurtu nebo jako drink

Prášek z Boswellie je vhodný pro milovníky tradičního užívání bylin. Po odvážení adekvátní dávky (2x odměrka 1g) stačí prášek rozmíchat ve 200 ml vody. Případně jej můžete snadno přidat do vašeho oblíbeného shaku, smoothie nebo třeba jogurtu.

Vedlejších účinků se obávat nemusíte

Při užívání Boswellie nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Její užívání by však měli pro jistotu konzultovat se svým lékařem lidé s vážnými zdravotními problémy a také těhotné a kojící ženy.

Kód Kód: 49342
Kategorie: Bylinky
Zpět do obchodu