Doprava zdarma pro objednávky nad 1 500,- Kč!

Botanic Brahmi - Extrakt z celé byliny s 5% bacosidů v kapslích 40kap.

Neohodnoceno
229 Kč
Skladem

Seznámení s rostlinou Brahmi

Brahmi je tropická rostlina, jejíž název bychom mohli přeložit jako kosmické vědění. Již 3 000 let je nedílnou součástí tradiční indické ajurvédské medicíny. Kromě jižní Indie bychom na ni narazili také ve vlhkých a bahnitých lokalitách subtropické Afriky, Asie, Ameriky a Austrálie. Rostlina dorůstá výšky 10 až 30 cm a oblíbená je zejména ve Vietnamu, na Tchaj-wanu, v Číně, na Srí Lance nebo v Nepálu.

Složení Brahmi

K léčebným účelům se zpracovává celá rostlina, neboť její nať obsahuje řadu aktivních látek. Při bližším zkoumání bychom v ní nalezli flavonoidy, minerály, alkaloidy, saponiny, herpestiny a bacosidy.

Účinky Brahmi

V tradičním léčitelství se Brahmi používá na léčbu neplodnosti u mužů i žen. Podporuje kognitivní funkce mozku a zbystřuje paměť. Zvyšuje celkovou duševní výkonnost, oddaluje pocit únavy a dále tato rostlina:

  • působí jako nervové tonikum na úzkost, neklid a stres
  • chrání organismus proti volným radikálům
  • posiluje imunitní systém
  • pomáhá léčit kožní problémy
  • usnadňuje zapamatování si nových informací

Vedlejší účinky Brahmi

Extrakt z Brahmi se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a lidem s nízkým krevním tlakem. Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy nebo podstupujete nějakou léčbu, poraďte se o užívání Brahmi s ošetřujícím lékařem.

Dávkování Brahmi

Jestliže chcete extrakt z Brahmi vyzkoušet a vybrali jste si formu kapslí, užívejte pouze 1 kapsli denně.

Způsob užití Brahmi

Kapsli vložte do úst a zapijte ji sklenicí vody. Užití můžete obměnit i následujícím způsobem: části kapsle oddělte od sebe, prášek rozmíchejte ve vodě nebo v pokrmu a zkonzumujte.

Vhodné kombinace

Brahmi je bylinou, která se výborně snáší s ostatními přírodními doplňky. Současně ji můžete užívat s Gotu kolou, Ašvagandou nebo Ginkgo bilobou.

Kód Kód: 49483
Kategorie: Bylinky