Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapslích 40kap.

Alternativní názvy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
259 Kč
Skladem

Damiánu bychom mohli vídat i pod označením Turnera diffusa, což je její latisnké jméno, ale i Pastala rozprostřená (česky). Z botanického hlediska se jedná o keř z čeledi mučenkovitých. Damiána tak připomíná vůní heřmánek. Má malé, hladké listy, silně větvenou stavbu a kvete žlutými květy. Původem je Turnere jih Severní Ameriky, kde je také hojně používána. Již staří moudří Mayové znali afrodiziakální účinky Damiány. Od nich ji převzali španělští konqustadoři, díky kterým se rostlinka dostala i do Evropy.

Pokud bychom chtěli Damiánu pěstovat u nás, musíme se připravit na jisté procesy, které její růst vyžaduje. Nás však budou nejvíce zajímat její účinky a látky, za ně zodpovědné. Pojďme si tedy povědět více.

Co Damiána obsahuje?

Za farmakologicky podstatné můžeme považovat především arbutin. Dále pak damianin, tetraphyllin B, beta-sitosterol, beta-karoten, tanin, thymol a další. Narazili bychom i na kofein, mastné kyseliny, 22 flavonoidních látek, antioxidanty, ale i apigenin.

Dávkování Turnery

Účinky jsou pochopitelně spojeny se správným dávkováním. V případě extraktu v kapslích, který nejen účinnější, ale také se mnohem lépe užívá, postačí 1 kapsle denně.

Způsob užití

Kapsle mají skvělou výhodu v jednoduchosti užívání. Stačí zapít danou dávku dostatečným množstvím vody - 200-300 mililitrů.

Možné kombinace s Damiánou

U Damiány se nabízí kombinace například s Kolou nitidou. V tomto případě dochází k urychlení metabolismu. Díky tomu přijdou účinky o poznání rychleji. Další kombinace může být s Ginkgo bilobou, nebo Gotu kolou. U obou se zlepšují účinky na mozek.

Nežádoucí účinky

Při dodržování dávky by neměly nastat žádné komplikace. Užívání by mělo být konzultováno s těmito skupinami - těhotné a kojící ženy, osoby trpící vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo kardiovaskulárními problémy.

Kód Kód: 49153
Kategorie: Bylinky
Zpět do obchodu