Doprava zdarma pro objednávky nad 1 500,- Kč!

Botanic Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodů s 90% saponinů v kapslích 60kap.

Neohodnoceno
Novinka
Botanic Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodů s 90% saponinů v kapslích 60kap.
239 Kč
Skladem

Na písečném podloží v Číně roste jednoletá poléhavá rostlina dorůstající se okolo 60 centimetrů. Asi bychom si jí na první pohled ani nevšimli. Má krátké řapíkaté listy, s pětičetnými květy žluté barvy. Kotvičník, také znám pod latinským názvem Tribulu terrestris, není náročný na podloží, ani podmínky, proto ho můžeme poměrně úspěšně pěstovat i u nás. Kromě již zmíněných jmen o něm mezi lidmi můžeme slyšet jako o zelené nebo přírodní viagře. Ačkoli nejsou první zmínky časově potvrzeny, používá se již po tisíce let. Proč? K tomu se hned dostaneme.

Kotvičník zemní pro sportovce

Velmi důležitou roli hraje Kotvičník ve sportovní výživě. Zde ho už vídáme především pod názvem Tribulus terrestris. Jeho význam je jasný. Jelikož zvyšuje produkci testosteronu a celkově povzbuzuje organismus, nedokáže si bez něj mnoho sportovců představit své fungování. Objevuje se ve výživě kulturistů, ale také hráčů ragby, hokeje a podobných sportů, kde je potřeba jak síla, tak i zdravý duch. Co způsobuje takový účinek?

Složení Tribulusu

Prakticky můžeme vyloučit nutriční hodnoty, jelikož se extraktu bere poměrně malé množství, aby byly hodnoty relevantní. Co by nás mělo zajímat je především přítomnost tak zvaných fytosterolů. Jedná se o látky přímo zodpovědné za nárůst síly a svalového objemu. Největší zastoupení těchto látek nalezneme v plodech Tribulusu, ze kterých je vytvořen i tento extrakt. Tím dosáhneme největšího přísunu fytosterolů. Krom nich nalezneme v plodech i sapogeniny, alkaloidy, priskyřice, glykosidy a další aktivní látky.

Kotvičník a jeho účinky

Hlavním účinkem Kotvičníku, nebo Tribulusu chceme-li, je navýšení pohlavních hormonů a stimulace organismu. Užívání produktu Tribulus terrestris by mělo zvyšovat sexuální libido i celkovou výkonnost. Tyto účinky však pocítí především muži ve věku 40 let a více. Ačkoli se jedná o subjektivní záležitost, do 35let je produkce vlastního testosteronu stále dostačující. Proto platí, že čím vyšší věk muž má, tím lépe by na něj měl Tribulus terrestris účinkovat. Jedná-li se o navýšení testosteronu, ideální je použití v andropauze. Zde je kotvičník zemní schopný navýšit hladinu testosteronu až o 30%. Kromě těchto účinků se používá i pro léčbu jaterních, ledvinových a kardiovaskulárních problémů.

Kotvičník zemní a jeho nežádoucí účinky

Nejrizikovější skupinou pro užívání Kotvičníku jsou těhotné a kojící ženy. Vzhledem k náchylnosti této skupiny by měla být konzumace kotvičníku konzultována s lékařem. Co se týká mužů, Tribulus by neměli užívat, pokud mají zvětšenou prostatu. Produkce testosteronu by mohla prostatu ještě zvětšit. Ačkoli se nejedná o tvrzení spojené s relevantní studií, je vždy třeba konzultovat užívání Kotvičníku s lékařem.

Tribulus terrestris pro ženy

Stejně jako u mužů, je možné používání extraktu i u žen. I zde dochází k navýšení hormonu estrogenu, což má za následek zlepšení tělesného stavu, libida, ale také potlačení nespavosti, napětí a podobných stavů.

Jak užívat kotvičník zemní

Kapsle v udané dávce bereme 2x denně. Nezapomínejme je zapít dostatečným množstvím vody cca 300 ml.

Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Kód Kód: 49517
Kategorie: Bylinky