Doprava zdarma pro objednávky nad 1 500,- Kč!

Botanic Lichořeřišnice - Extrakt z plodů 10:1 40kap.

Neohodnoceno
195 Kč
Skladem

Seznámení s rostlinou Lichořeřišnice

Dužnatou bylinu Lichořeřišnice v současné době nalezneme nejen v Americe, ale i Austrálii nebo na Novém Zélandu. Až 5 metrů dlouhé lodyhy se přichytávají na okolní rostliny a šplhají do výše. K léčebným účelům se užívají plody rostliny, ale poživatelné jsou všechny části. Konzumuje se jak čerstvá šťáva z Lichořeřišnice, tak její semena, listy a květy. V Evropě se s ní setkáte zejména v parcích.

Složení Lichořeřišnice

Lichořeřišnice obsahuje látku glukosinolát, která se vyskytuje uvnitř buněk rostliny a může mít pozitivní účinek na močopohlavní systém. Navíc obsahuje silné silice, draslík, železo, fosfor a vitamin C.

Účinky Lichořeřišnice

Extrakt z Lichořeřišnice může působit antibakteriálně a protizánětlivě. U někoho se osvědčil při vleklých zánětech močového aparátu a také při

  • oslabené imunitě – může zvýšit imunitu
  • vypadávání vlasů – může podpořit jejich růst
  • bakteriální infekci – může působit antibioticky
  • zánětech prostaty – může zlepšit její funkci
  • zánětech žaludku – může likvidovat bakterie vyvolávající žaludeční vředy

Dávkování Lichořeřišnice

Extrakt obsahuje koncentraci aktivních látek. Pro dosažení potřebných výsledků postačí, když budete užívat 1 až 2 kapsle denně. Záleží na hloubce Vašich problémů, a jak Vaše tělo na Lichořeřišnici zareaguje. Vyzkoušejte nejprve jednu kapsli a podle potřeby dávku zdvojnásobte na dvě kapsle.

Způsob užití Lichořeřišnice

Kapsle se zapíjí 200 ml vody a můžete ji užít v průběhu celého dne. Pokud máte s polykáním kapsle potíže, oddělte její části od sebe a prášek rozmíchejte ve vodě nebo v pokrmu.

Vhodné kombinace

Některé byliny se mohou kombinovat s jinými, ale Lichořeřišnice má natolik silné působení, že její účinky nemusíte podporovat žádnou další bylinou.

Vedlejší účinky Lichořeřišnice

Lichořeřišnice se nedoporučuje lidem, kteří trpí astmatem. Pozor by si na ni měly dát těhotné a kojící ženy, které by ji neměly užívat bez předešlé konzultace se svým ošetřujícím lékařem. To samé platí i pro osoby s jakýmikoliv zdravotními problémy.

Kód Kód: 49496
Kategorie: Bylinky