Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Maca peruánská - Extrakt z kořene 4:1 v kapslích 60kap.

Alternativní názvy
Nevhodné pro
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
229 Kč
Skladem

Lepidium meyenii, Maca peruánská, nebo také Řeřicha peruánská, je rostlina vyskytující se převážně v peruánských Andách. S nadmořskou výškou výskytu kolem 3000 - 4500 metrů, je považována za nejstarší a nejvýše rostoucí bylinu na světě.

K Mace se váže prastará legenda. Podle ní by měla být darem boha Virakoči. Ten ji daroval kmenům žijícím v této oblasti, aby jim usnadnil jejich těžké bytí v nehostinné krajině. Měla se tak stát součástí jejich stravy a poskytnout jim dostatek energie, vitality, zdraví, dlouhověkost a také podpořit plodnost jejich žen.

Vzácného složení a blahodárných účinků Macy na lidský organismus je využíváno i v dnešním moderním světě. My vám je zprostředkovaně nabízíme právě díky našemu extraktu 4:1 z kořene Macy v kapslích.

Aktivní látky? Důležité vitamíny i esenciální aminokyseliny

Abychom lépe pochopili účinky, musíme si nejdříve zmínit, jaké účinné látky vlastně Maca obsahuje. Určitě nám dáte za pravdu, že jde o poměrně slušný výčet pro jednu nenápadnou bylinku.

V kořenu Macy peruánské, který se používá pro přímou konzumaci, případně se také suší a dále zpracovává v rámci doplňků stravy, nalezneme vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky - například železo, měď, vápník, zinek, draslík a další.

Důležitá je rovněž přítomnost 7 esenciálních aminokyselin. Tyto aminokyseliny si naše tělo nedokáže vytvořit samo, proto jej musíme přijímat v potravě. Na závěr nesmíme opomenout ani mastné kyseliny, steroly, třísloviny, saponiny, terpenoidy, bílkoviny a další hodnotné látky.

Komplexní účinky pro tělo i duši

Pro účinky Macy lze použít jedno zcela vystihující slovo - komplexní. Jedná se totiž o tzv. adaptogen, tedy látku, která dokáže stimulovat jak fyzickou, tak i psychickou stránku.

Vitalita a energii díky 1 kapsli denně

Extrakt je nejsilnější formou, proto si pro maximální účinek vystačíte pouze s příjmem 1 - 2 kapslí denně. Ideální je začít právě s konzumací 1 kapsle denně a případně příjem navyšovat, aby si organismus zvykal postupně.

Forma kapslí nabízí pouze jednu formu užití - spolknout a zapít 200 - 300 mililitry vody.

Maca a nežádoucí účinky? Je potřeba se něčeho obávat?

Běhemdlouhodobého užívání Macy nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky. Pokud budete pečlivě dodržovat doporučené denní dávky, není nutné se obávat žádných vedlejších efektů. Jedinou skupinou, která by měla užívání konzultovat s lékařem, jsou těhotné a kojící ženy.

Kód Kód: 49571
Kategorie: Bylinky
Zpět do obchodu