Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Ženšen pravý - Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích 40kap.

Novinka
Botanic Ženšen pravý - Extrakt z kořene s 80% ginsenosidů v kapslích 40kap.
Alternativní názvy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
279 Kč
Skladem

Kdybyste viděli Ženšen v přírodě, asi byste tuhle nenápadnou 60 cm vysokou bylinku přešli bez povšimnutí. Když se řekne Ženšen, většině se totiž vybaví její kořeny, které tak trochu připomínají lidské tělo. Právě z těchto kořenů jsme vytvořili extrakt, ve kterém je celých 80 % ginsenosidů, což jsou účinné látky, které svoje jméno získaly právě po této bylině.
Ženšen je jedním z nejpoužívanějších adaptogenů – jeho užívání se datuje už do let před naším letopočtem. V dnešní době ocení jeho účinky zejména ti, kteří mají náročnou práci, kde je stres na denním pořádku. Adaptogeny mají totiž schopnost naše tělo na tyto situace adaptovat a my tak lépe překonáme psychicky i fyzicky náročné situace. Vědecky prokázaná je i schopnost posilovat imunitu. Ženšen je tedy ideální doplněk pro ty, kteří začnou pokašlávat při každé změně počasí. Další neocenitelná vlastnost je schopnost podporovat krevní oběh, kterou ocení také ti, kteří mají věčně ledové ruce a nohy. Ženšen pravý dokáže dodat tělu potřebnou energii, a to i bez obsahu kofeinu. Pokud tedy kofein nesnášíte dobře, nebo nechcete únavu kompenzovat energeťákem, kapsle s Ženšenem jsou naprosto ideální. Jejich užívání je snadné a bez problému si je můžete vzít s sebou i na cesty. Kromě energie také povzbuzuje mysl a zlepšuje paměť, což ocení také studenti nejen během zkouškového období. Věděli jste, že Ženšen také přispívá sexuálnímu zdraví, a to jak u žen, tak i u mužů? Pravidelné užívání pomůže zvýšit libido také díky tomu, že se budete cítit vitálnější a více v pohodě.

Aktivní látky

Prospěšné látky, kterých Ženšen obsahuje opravdu mnoho, se jmenují saponiny. Ty nejvýznamnější se jmenují ginsenosidy, které jsou po Ženšenu (Panax ginseng) dokonce pojmenované. Ženšenové kapsle jsou i plné antioxidantů, které chrání buňky před škodlivými vnějšími vlivy, a polysacharidů, které fungují jako zásobárna energie pro naše tělo.

Užívání a dávkování

Doporučená dávka je 1 až 2 kapsle denně, které stačí zapít malou sklenkou vody nebo jiného nápoje. Užívání začněte na 1 kapsli denně a druhou přidejte až budete mít pocit, že si na Ženšen vaše tělo zvyklo. Užívejte ideálně ráno. Nejlepších účinků dosáhnete, když po dvou měsících pravidelného užívání uděláte měsíční pauzu.

Neužívejte s alkoholem nebo kofeinem!

Vedlejší účinky

Když dodržíte předepsané dávkování, nehrozí u Ženšenu žádné vedlejší účinky. Při vyšších dávkách hrozí zvýšený tlak, poruchy trávení, nespavost a nervozita. Neužívejte Ženšen v případě, že užíváte léky na ředění krve, psychiatrická léčiva, imunosupresiva nebo máte cukrovku. Kapsle s extraktem Ženšenu by neměly užívat ani děti, těhotné a kojící ženy. V takovém případě užívání vždy nejdřív zkonzultujte se svým lékařem.

Vhodné kombinace

Zesílení účinků kapslí s extraktem Ženšenu dosáhnete kombinací s Macou peuánskou (Lepidium meyenii). Obě byliny řadíme adaptogeny a jejich vzájemné užívání dokáže celospektrálně zvýšit jejich působení.

Kód Kód: 49121
Kategorie: Bylinky
Zpět do obchodu