Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích 60kap.

Novinka
Botanic Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích 60kap.
259 Kč
Skladem
Popis stromu Boswellia serrata
Slyšeli jste již o stromu Boswellia serrata? Tento středně velký strom v sobě ukrývá cenné tajemství: pryskyřici s léčebnými účinky. Pokud si chcete vyhledat nějaké informace o této rostlině, můžete ji také nalézt pod názvem Kadidlovník pilovitý. Tento strom spadá do čeledi březulovitých a vyrůstá až do výšky 8 metrů. Své druhové jméno získal podle lichozpeřených listů s pilovitými okraji. Pro strom jsou v mnoha případech charakteristické vícekmeny a drobné květy žluté až bílé barvy. Boswellii se daří zejména v severní a střední Indii, na Středním východě a v Africe, kde jsou ideální podmínky pro její růst. Vraťme se ale k pryskyřici, která se hromadí v kanálcích kůry a ve dřevě. Pěstitelé ji získávají tak, že naříznou kůru stromů a zachytávají vytékající mízu do speciálních bambusových košů. Pryskyřice se začíná odebírat ze stromů, jejichž stáří dosáhlo 8 až 10 let.
Co v Boswelli nalezneme?
Z pryskyřice Kadidlovníku se vyrábí extrakt s vysokým obsahem účinných látek, silic a kyselin, z nichž nejvýznamnější jsou boswellové kyseliny, které působí silně protizánětlivě. Podíl jednotlivých kyselin v pryskyřici se ale může lišit. Záleží na tom, v jakém typu půdy stromy rostou. Nejkvalitnější pryskyřice pochází ze stromů rostoucích v suchých a kamenitých půdách. Množství pryskyřice z jednoho stromu sice není tak vysoká, ale najdeme v ní nejvyšší podíl boswellových kyselin. Nejvýznamnější pěstitelé, kteří dodávají pryskyřici té nejvyšší jakosti, pocházejí z africké oblasti Rudého moře a z Arabského poloostrova.
Účinky Boswellie serrata
Pryskyřice z Boswellie se využívá jako kadidlo při různých náboženských obřadech. Její nezaměnitelnou vůni si nemůžete splést s žádnou jinou a ucítíte ji hlavně v kostelech. Pryskyřice má své uplatnění také v potravinářském průmyslu, ale pro své léčebné účinky je rovněž součástí tradičních medicín. Boswellové kyseliny působí blahodárně na klouby, proto je Kadidlovník vhodný pro osoby trpícími různými kloubními potíži a záněty pohybového ústrojí. Díky Boswellii je mohou postupně přestat trápit ztuhlé klouby a pocítí úlevu od bolestí. Boswellové kyseliny mají též pozitivní vliv na průdušky a činnost trávicího ústrojí.
Vedlejší účinky užívání
U přírodních produktů z Boswellie nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Její užívání by však měli pro jistotu zkonzultovat se svým lékařem lidé s vážnými zdravotními problémy a těhotné a kojící ženy.
Jaká dávka je ta správná?
Extrakt z Boswellie bude vyhovovat lidem, kteří upřednostňují denní dávky rozdělené do kapslí. Doporučujeme Vám, abyste užívali 1 kapsli 1 – 3x denně.
Jak nejlépe užívat?
Kapsle s extraktem z Boswellie zapijte 200 ml vody. Kapsle se v žaludku rychle rozpustí a účinné látky se Vám dobře vstřebají do krve.
Kombinace pro zvýšení efektivity
Boswellie serrata má natolik silné účinky, že není zapotřebí kombinovat ji s žádnými dalšími přírodními produkty.
 
 
Kód Kód: 49530
Kategorie: Léčivé byliny