Doprava zdarma pro objednávky nad 2 000,- Kč!

Botanic Vrcholák pravý - Prášek z plodů v kapslích 150kap.

Novinka
Botanic Vrcholák pravý - Prášek z plodů v kapslích 150kap.
127 Kč
Skladem
Seznámení s rostlinou Vrcholák pravý
Vrcholák pravý je tropický strom, který dorůstá až 35 metrů. Mimořádně se mu daří ve vlhkém subtropickém a tropickém podnebí. Vyskytuje se zejména na Arabském poloostrově, Indii, Madagaskaru, Srí Lance nebo Filipínách. Charakteristická je pro něj bílo-růžová kůra, která se používá v ajurvédské terapii. Listy Vrcholáku dosahují délky až 40 cm. K léčebným účelům se využívají plody různorodého tvaru, které připomínají peckovici.
Složení Vrcholáku pravého
V plodech se nachází mnoho účinných látek, z nichž je nejvýznamnější látka haritaki. Nechybí v nich ani glykosidické deriváty, kumariny, flavonoidy, huminové kyseliny, luteolin, nebo terflavin A.
Účinky Vrcholáku pravého
Vrcholák pravý je po tisíciletí nedílnou součástí ajurvédské medicíny. Tato rostlina velkou měrou přispívá ke zlepšení zažívacích problémů a vykazuje antibakteriální, protizánětlivé a antimykotické vlastnosti. Plody dále
  • pomáhají při léčbě herpesu
  • odstraňují toxiny, zejména z močových cest a trávicí soustavy
  • působí pozitivně na kardiovaskulární systém
  • harmonizují psychiku a posilují nervový systém
Vedlejší účinky Vrcholáku pravého
Vrcholák pravý nemá žádné prokázané vedlejší účinky. Přesto jsou jeho plody nevhodné pro těhotné a kojící ženy a pro děti. V případě jakýchkoliv zdravotních potíží zkonzultujte užívání Vrcholáku se svým lékařem.
Dávkování Vrcholáku pravého
Doporučená denní dávka je 4-5 kapslí denně. 2 kapsle ráno před snídaní a 2-3 kapsle před obědem.
Vhodné kombinace
Některé rostliny se mohou kombinovat s jinými bylinami, čímž dojde k zesílení účinků. Vrcholák má však natolik silné působení, že nepotřebuje pomoc ostatních bylin.
 
 
Kód Kód: 49514
Kategorie: Léčivé byliny